Atölyeler.
Çip Müziği
Dansta Hareket İzleme
Dinamik Desenler, Reaktif Bedenler
Filmi Ara
MoCap – Hareket yakalama
Filmi Ara   Bu atölyeye kaydolun ▼

Atölyeler hakkında doğrudan bilgi almak için Özlem Alkış'la iletişime geçebilirsiniz: 0 533 4747196


 
E1000 projesi esnasında (http://www.e1000.fr, izleyicilerin cep telefonlarını açmalarının önerildiği ilk film), izleyiciye filmle cep telefonu aracılığıyla etkileşecek bir aygıt geliştirmiştik.

Şimdi bu mobil teknoloji üzerine bir atölye düzenliyoruz. Atölye, bu etkileşimli sinema örneği üzerine ortaklaşa ve yaratıcı düşünmeyi teşvik edecek.

Bu tekniğin imkânlarını düşününce, artık sinemalarda cep telefonlarının kapatılması değil, izleyicilerle film arasında bir arayüz tasarlamak mümkün olacak.

Etkileşimli sinema açısından bakınca, atölyede geniş kitlelere gösterim üzerine de çalışılacak. Eğer ki aygıt tekil etkileşimi sağlıyorsa, geniş kitlelerce gösterime açık sinema salonu ve galeri gibi alanlarda da kullanılabilir.

Çalışma kapsamında etkileşimli filmler de üretilecek. Cep telefonu kamerasıyla çekilmiş ya da bilhassa o ortamda gösterim için dağıtılmak üzere yapılmış filmler değil sözkonusu olan. Klasik anlamda bir film çekilecek, üzerine bir de cep telefonuyla etkileşmek üzere ayrı bölümler için çekim yapılacak.

Teknik olarak, ürettiğimiz aygıt genel kullanıma açık (+açık kaynaklı) ve kolayca adapte edilebilir özellikte. Kullandığı motor, bağımsız filmleri içeriyor. Tabii bu sadece senaryonun bir parçası.

Filmin etkileşimli bölümleri kodlama (encoding) esnasında oluşturuluyor. Bunun için bir kodlama standardı (Flash Video Encoder) kullanılıyor ve motorun kullandığı tüm kütüphane ve değişkenler de ekip tarafından sağlanacak.

Atölye filmin yazar ve yaratıcılarından onay alarak "FİLMİ ARA (CALL MOVIE)" adı altında ilk etkileşimli filmler serisini hazırlayacak. Nihaî amaç ise üretilen tatminkâr filmlerin birkaç gün boyunca gösteriminin yapılacağı bir alan oluşturabilmek.

Bu atölyeye kaydolmak için aşağıdaki bilgileri doldurunuz. Daha sonra kaydolduğunuz isme ait bir hesaptan (veya ilgili notta isminizi belirterek) Garanti Bankası Galatasaray Şubesi (Şube Kodu: 068) 6298192 no'lu hesaba 60 YTL yatırmanız gerekmektedir. Ödemeniz alındığında kaydınız kesinleştirilecek ve size (geçerli olarak girdiyseniz) e-posta ya da telefon yoluyla haber verilecektir.

Ad
E-posta
Telefon  


E-posta listemize katılın>


tr  en  basın. bis. festival. sponsorlar. mekânlar. işler. katılımcılar. program.
Dardex-Mort2Faim art group
Djeff Regottaz
Loïc Horellou
Sümerbank Binası
10-11 Kasım 2008
16:00-19:00