Performanslar.
Golem -geliştirme sürecinde gösterim-
Japon Bahçesi
Kostüm Koreografi - Dinamik desenler, reaktif bedenler
Oklo Fenomeni
Golem -geliştirme sürecinde gösterim- (2008)  

GOLEM çalışması teknolojik sanat alanında uluslararası bir ortak prodüksiyon çalışması; ‘gelecek prototiplemesi ve hayatın fabrıkasyonu’ konularına eğiliyor. Görsel sanatlar, gösteri sanatları, ses sanatı, dans, robotik, bilgisayar bilimleri, biyoloji, biyoteknoloji, genetik, yapay zeka ve felsefe alanlarında çalışan uzmanları bir araya getiren proje bir çok Avrupa ülkesinde sunulacak bir gösteri gerçekleştirmeyi amaçlıyor.

Çok eski bir Prag söylencesine göre Haham Loew’in Adem’i, ya da diğer bir deyişle Golem’i kilden yapılmıştı. Golem daha sonra Tanrı’nın ölümsüz isminin İbranice yazılmasıyla hayat buldu. Bu gün Golem figürü, fantastik fonksiyonları ve prototip bir geleceğin perspektifini sentezliyor.

team :
sanat yönetimi : Pavel Smetana (Cz) // elektronik müzik : Luka Princic (Slo) // dansçı & müzik performansı : Jurij Konjar (Slo) // hareket yakalama & 3D : Michal Masa (Cz) // prodüksiyon & ışık tasarım : Stephane Kyles (Fr/USA) // görüntü tasarım : Romain Senatore (Fr) // Quentin Destieu (Fr) // teknik prodüksiyon: Jan Sebek (Cz)
E-posta listemize katılın>


tr  en  basın. bis. festival. sponsorlar. mekânlar. işler. katılımcılar. program.
CIANT
Dardex-Mort2Faim art group
Immediate Project
Talimhane Tiyatrosu
10 Kasım 2008
21:00