Performanslar.
Golem -geliştirme sürecinde gösterim-
Japon Bahçesi
Kostüm Koreografi - Dinamik desenler, reaktif bedenler
Oklo Fenomeni
Oklo Fenomeni (2008)  

 
Sanat Yönetimi: Robert Weschler

Oklo Fenomeni sadece küçük bir grup -nükleer fizikçiler- tarafından bilinir. İnsanoğlunun varlığından çok önce Afrika kıtasında, insanın idrak edemiyeceği büyüklükte meydana gelmiş büyük bir felaketi -nükleer zincir tepkimesi- anlatır.

Felaketler gezegenimizin canlılığının doğal bir parçası. Felaketleri yaşayan ve hayatta kalanlar ancak onlar uyanışın anahtarı olabilir. Kemiklerimize kadar sarsılmayınca bizim için hiçbir şey değişmiyor aslında. Gerçek değişim için büyük bir felakete ihtiyacımız var: Patlama, deprem, herhangi bir şey!

Hayal ettiğimiz hayatın içine yeniden doğmak için bu hayatta ölmek mi gerekir gerçekten?

Hareket kontrollü müzik ve sahne ışığı, sahnede canlı müzik kullanan bu eser seyirciyi bir uçurumun kenarına getiriyor. Eser felaketler, düşler ve bilinçli olmakla ilgili. Ürkütücü bir konu olan felaketler sahnede tebessüm ile anlatılıyor.

"Oklo Fenomeni"nin ilk gösterimi 2006 senesinde gerçekleşmiş, eserin bitmiş hali ilk defa amber’08 sanat ve teknoloji festivalinde sergilenecektir. .
amber’08 ve BISD, Beden İşlemsel Sanatlar Derneği bu gösterinin Palindrome ile birlikte ortak prodüksiyonunu üstlenmiştir.


ekip:
yönetmen : Robert Wechsler // prodüksiyon : Delphine Lavau // kompozitör, müzisyen : Dan Hosken // kompozitör, müzisyen (çellist) : Madeleine Shapiro // grafik tasarım // etkileşim mühendisi : Thomas Ploentzke // dansçılar : Allie Keppel, Aslı Oztürk, Ecem Alfan, Esra Yurttut, Jennie Gerdes, Jonathan Buckles, Lisa Stockinger, Munibe Millet, Serhat Kural, Yeşim Coşkun

E-posta listemize katılın>


tr  en  basın. bis. festival. sponsorlar. mekânlar. işler. katılımcılar. program.
Palindrome
Talimhane Tiyatrosu
7-8 Kasım 2008
21:00