Etkileşimli yerleştirmeler.
Alter Ego
AquaPhone
AVATARIUM – Bir Tüketici Paradoksu (İstanbul Dijital ortaklığı ile)
Frida V.
İmza Olayı
Kayan Çocuklar
Lorre
Merhaba Dünya!
Nabız
Piyasalar Dalgalanıyor
Profesör Dowell’ın Başı
Serseri Kurşun
uzay zaman dokusunda fraktal düzendeki evrenler arası yelken yapmak
Dansta Hareket İzleme (2008)   Bu atölyeye kaydolun ▼

Atölyeler hakkında doğrudan bilgi almak için Özlem Alkış'la iletişime geçebilirsiniz: 0 533 4747196


 
Motion Tracking, performansçının hareketlerini algılamaya yarayan sensörleri kullanarak elde edilen verilerin müzik, görüntü, sahne aydınlatması gibi sahne elemanlarını yönetmekte kullanılmasını sağlayan bir sistemdir.

Performansçıyı izleme iki farklı biçimde gerçekleştirilebilir. Mekan odaklı: Performansçının içerisinde bulunduğu çevre, ortam ile ilişkisini veriye dönüştürerek kullanmak.
Beden odaklı: Psikolojik veya fiziksel üretilmiş hareketi bedene bağlı sensörler ile agılamak, ivme, eklemlerin bükülmesi, beden ısısı, beden elektriği, yer ile veya diğer beden ile temas, vb.

Palindrome, beyin dalgalarını, kalp ritmini, kas gerilimini, dansçılar arasındaki deri temasını ölçmek için bedene bağlı elektrotlar, farklı algılayıcılar ve video kamera kullanır.

Bu atölyede yukarda açıklanan sistemler tanıtılıp prototip performanslar üretilecektir.

Bu atölyeye kaydolmak için aşağıdaki bilgileri doldurunuz. Daha sonra kaydolduğunuz isme ait bir hesaptan (veya ilgili notta isminizi belirterek) Garanti Bankası Galatasaray Şubesi (Şube Kodu: 068) 6298192 no'lu hesaba 100 YTL yatırmanız gerekmektedir. Ödemeniz alındığında kaydınız kesinleştirilecek ve size (geçerli olarak girdiyseniz) e-posta ya da telefon yoluyla haber verilecektir.

Ad
E-posta
Telefon  


E-posta listemize katılın>


tr  en  basın. bis. festival. sponsorlar. mekânlar. işler. katılımcılar. program.
Palindrome
Çıplak Ayaklar Stüdyo
9-11 Kasım 2008
13:00-16:00